Son dakika: İYİ Parti’de genel başkanlık yarışı! Adaylığını açıklayan 2 isim

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti’nin Türkiye genelinde oyu yüzde 3’ün altına düşmüştü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kurmayları eleştirilerin hedefi haline gelirken Akşener, 27 Nisan’da yapılacak genel başkanlık seçiminde tekrar aday olmayacağını ilan etti.

Meral Akşener’in aday olmayacağının netleşmesiyle gözler diğer adaylara çevrildi. İşte İYİ Parti cephesinde son gelişmeler…

11:08 08 Nisan 2024

DERVİŞOĞLU DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olacağımı kamuoyunun bilgi ve takdirlerine arz eder, saygılar sunarım.” dedi.

11:07 08 Nisan 2024

İYİ PARTİ’DE İLK ADAY

İYİ Parti Göç Politikaları Başkanı Tolga Akalın, kurultayda genel başkanlığa aday olduğunu ilan etti.

11:05 08 Nisan 2024

AKŞENER’DEN ADAYLIK KARARI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben şahsen seçim sonuçları kapsamında ödediğimiz ve ödediğim bedele razıyım. Geldiğimiz noktada İYİ Parti olarak ismimiz, bugünü kazanmak uğruna yarınları tehlikeye atan kirli pazarlıklarla anılmıyorsa, ben bu bedele razıyım. Bugün İYİ Parti sarsılmış; ama ne iktidarın ne ana muhalefetin, ne de 2028 hesapları kovalayan bir takım aktörlerin arka bahçesi olmaya direnmişse, ben bu bedele razıyım. Ve hatta İYİ Parti, bugünü feda etme uğruna, bu gidişle yarın Türkiye’nin önüne çıkacak türlü musibetlere karşı her zamanki dik duruşunu gösterebilecek bir tutum almayı başarabildiyse, ben bu bedele razıyım. Çünkü ben, dün olduğu gibi bugün de milletimin, devletimin, memleketimin iyiliği için her türlü bedeli öderim.

ADAY OLMAYACAĞIM

Bu kapsamda, seçimlere dair muhasebemizi yapacağımız, 2028’e giden yolda rotamızı belirleyeceğimiz seçimli olağanüstü kurultayımızda Genel Başkanlığa aday olmayacağımı ilan ediyorum. Kurultayımızın şimdiden; partimiz, milletimiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.

Canlı Anlatım Özeti

  • DERVİŞOĞLU DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  • İYİ PARTİ’DE İLK ADAY
  • AKŞENER’DEN ADAYLIK KARARI

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir